Priežastys

Regėjimo prastėjimo priežastys

Daugelis akių ligų (pavyzdžiui, katarakta, šviesos jutimo sutrikimai ir kt.), laikytų būdingomis tik senyvo amžiaus žmonėms ,jaunėja. Kitaip tariant, jomis serga vis jaunesni žmonės. Tai galima paaiškinti tuo, kad vis daugiau dirbame prie kompiuterio, vis ilgiau vakarojame prie televizoriaus. O vasarą mūsų akis vargina ir ultravioletiniai saulės spinduliai. Todėl akis reikia tausoti bei saugoti. Ir nelaukti, kol vieną dieną pajusime, kad pasaulį matome ne tokį ryškų kaip anksčiau

Prastėja ir vaikų rega – juk jau darželinukus ar pradinukus sunku atitraukti nuo kompiuterinių žaidimų. Jie puikiai išmano, kurį klavišą paspausti, kad kompiuterio ekrane atsirastų mėgstamas žaidimas. Bet toks pomėgis neišvengiamai silpnina regėjimą.

Silpnėjančiu regėjimu tradiciškai ypač dažnai skundžiasi vyresnio amžiaus žmonės. Iš pradžių, jeigu regėjimas silpsta pamažėle,  žmogus gali to ir nepastebėti, bet ilgainiui vis tiek pajunta, kad prasčiau mato: darosi sunkiau skaityti, žiūrėti televizorių. Laikui bėgant, senatviniai regėjimo pokyčiai darosi dar akivaizdesni, silpsta akių akomodacinė galia, todėl dauguma pagyvenusių žmonių skaitydami neišsiverčia be akinių.

Gydytoja Edita Gasiūnienė
Ocutein Forte