Pirmieji požymiai

Pirmieji regėjimo silpnėjimo požymiai

Šiais laikais mūsų regėjimui nuo mažens tenka nelengvas krūvis. Akys vargsta skaitant knygą, žiūrint televizorių, dirbant kompiuteriu, vairuojant automobilį saulėtą dieną ar tamsiu paros metu. Tad vis dažniau akių nuovargiu, pablogėjusiu regėjimu, akių skausmu, perštėjimu skundžiasi ir jauni žmonės.

Dėl amžiaus atsirandantys akių pokyčiai blogina matymą. Prasidėjus tinklainės geltonosios dėmės degeneracijai, žmogus iš pradžių blogiau mato linijas, jos darosi kreivos, o daiktai – arba per maži, arba per dideli. Ligai progresuojant, žmogus sako, kad prieš akį  mato tik juodą dėmę. Iš tiesų, atliekant akipločio tyrimą, centrinė tinklainės dalis būna tamsi. Vadinasi, žmogus ja nemato, tad stengiasi pasukti akį, atrasti poziciją, kad galėtų matyti.

Pirmosiose kataraktos stadijose žmogus skundžiasi, kad mato tarsi pro nešvarų lango stiklą – vis norisi nusibraukti nuo akies kažką, bet nepavyksta. Ligai progresuojant, blogėja matymas iš arti, nepadeda ir akiniai, taip pat žmogus blogiau mato prietemoje. Jei liga negydoma, žmogus gali visai apakti.

Ocutein Forte