Omega3 kompleksas

Moksliniai tyrimai parodė, kad šios riebalų rūgštys labai svarbios ne tik  paauglių koordinacijai, mokymosi gebėjimams, atminčiai, dėmesio koncentracijai, bet ir geram regėjimui išlaikyti. 

Žmogaus organizmas nesugeba pats sintetinti omega-3 riebalų rūgščių. Todėl jos vadinamos nepakeičiamosiomis arba būtinosiomis riebalų rūgštimis, ir jų nuolat reikia gauti su maistu. Deja, įprasta šiuolaikinių žmonių, ypač vaikų ir studijuojančio jaunimo, mityba nepatenkina šių medžiagų poreikio. Mat svarbiausios omega-3 riebalų rūgšties šaltinis – riebi žuvis (lašiša, sardinė, upėtakis, skumbrė, silkė).

Dietologai riebios žuvies patiekalus vaikams ir suaugusiems rekomenduoja valgyti bent du kartus per savaitę. Tačiau statistika rodo, kad dauguma žmonių riebios žuvies valgo 3 kartus rečiau, ypač vaikai. Užuot valgę visavertį, sveikatai naudingą maistą, jie mieliau renkasi visiškai nenaudingus gardumynus.

Ocutein forte Liuteinas 15 mg kapsulėje yra aukštos kokybės žuvų taukų, kurių sudėtyje esantis didelis kiekis dokozaheksaeno rūgšties (DHA) ir eikozapentaeno rūgšties (EPA) yra svarbus akių tinklainės tinkamai funkcijai išsaugoti ir gali prisidėti prie fotoreceptorių atnaujinimo.

Didelė DHA ir EPH koncentracija susidaro akių ląstelėse, ji būtina siekiant išlaikyti sveiką akių audinių struktūrą ir funkciją:

  • Skatina ašarų susidarymą, tai padeda išvengti akių išdžiūvimo (pvz., ilgai dirbant kompiuteriu)
  • Saugo akis nuo oksidacinių pažeidimų (pvz., UV radiacijos)
  • Sudaro pagrindinę akių ląstelių membranų dalį, jas vartojant išsaugoma gera membranų būklė.
  • Palaiko natūralių medžiagų, padedančių pašalinti akių sudirgimą (pvz., paraudimą, akių sausumą ir paburkimą), sintezę.

Gydytoja Edita Gasiūnienė

Ocutein Forte