Karotenoidų kompleksas

 

Karotenoidai tai – natūralūs pigmentai, kuriuos sintetina augalai ar mikroorganizmai. Būtent jie lemia ryškią vaisių ir daržovių spalvą. Liuteinas ir zeaksantinas – tai ksantofiliniai karotenoidai, kurių daugiausia yra tamsiai žalios spalvos lapinėse daržovėse ir kiaušinių tryniuose. Jie plačiai pasiskirstę audiniuose ir yra svarbiausi karotenoidai lęšiukuose ir tinklainės geltonosios dėmės srityje. Be to, liuteino randama žmonių kraujo serume, ypač didelė jo koncentracija yra tinklainėje, būtent geltonojoje dėmėje.
 
Tyrimų rezultatai rodo, kad karotenoidai ne tik saugo nuo senatvinių akių ligų vystymosi, bet ir mažina kai kurių rūšių (ypač krūties, viršutinės virškinamojo trakto dalies ir plaučių) vėžio, išeminės širdies ligos ir insulto riziką.
Paskutinieji klinikiniai tyrimai rodo, kad, gaunant per mažai liuteino, didėja amžiaus nulemtų akių ligų pavojus. Paaiškėjo, jog, gausiau jo patenkant į organizmą, sparčiau atsinaujina geltonosios dėmės srities audiniai, taip akis apsaugoma nuo žalingo UV spindulių poveikio.

 

Klinikiniai tyrimai akivaizdžiai patvirtino, kad, papildomai vartojant liuteino, pagerėja pacientų, sergančių senatvine katarakta ar geltonosios dėmės degeneracija, regėjimas, papildomas liuteino vartojimas gali padėti išvengti senėjimo nulemtų akių ligų.

Gydytoja Edita Gasiūnienė

Ocutein Forte